Сериозна авария наруши нормалното функциониране на телекомуникациите в идеалния център на София. Засегнати са районите около ул. “Ген. Йосиф В. Гурко”, където са разположени ключови правителствени сгради и държавни институции.
Според информация от очевидци и властите, повредата е възникнала в шахта на ул. “Ген. Йосиф В. Гурко”. В резултат на това голяма част от обектите в района са останали без интернет, а в някои сгради е прекъснато и електрозахранването.
На мястото на инцидента работят екипи на полицията и пожарната, които осигуряват безопасността и координират действията по отстраняване на аварията. Засега няма информация за причините за възникването на повредата, но експерти вече извършват огледи.
Прекъсването създаде сериозни затруднения за работата на институциите, разположени в центъра, както и за жителите и бизнеса в района. Очаква се допълнителна информация от отговорните органи за причините за аварията и срока за възстановяване на услугите.
Обстановката остава динамична.
- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти

- Коцев: Казусът „Баба Алино“ разкрива провал на институциите и заплаха за националната сигурност












