Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов изрази разочарование от позицията на „Демокрация, права и свободи – ДПС“, като заяви, че техните думи са били „несправедливи и гнусни“. Той допълни, че изявлението на партията е било изненада, тъй като първоначално са подкрепили бюджета, но очевидно „някой им дърпа конците“.
„Най-опасен съм, когато съм тъжен. При тази ситуация регулаторите няма да бъдат избрани“, заяви Борисов в кулоарите на парламента.
Според него ГЕРБ е надживяла егоизма си, но ако някой иска да събори правителството, ще си носи отговорността. Той изрази съмнение, че Ахмед Доган би подкрепил подобен сценарий, защото това би довело до нови избори.
„Три партии понасяме цялата тежест. Колкото и да е нестабилна конструкцията на мнозинството, тя е по-добра от всичко останало“, допълни Борисов, визирайки сътрудничеството с БСП и „Има такъв народ“ (ИТН).
Политическата ситуация остава напрегната, а липсата на съгласие за бюджета може да доведе до нови кризи в управлението.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












