България официално получи първия произведен за страната ни изтребител F-16 Block 70. Церемонията по предаването се състоя в производствената база на „Локхийд Мартин“ в Южна Каролина, САЩ.
Българският министър на отбраната Атанас Запрянов прие самолета от американската страна в рамките на официалното си посещение в САЩ. По силата на подписаните договори България ще получи общо 16 модерни бойни самолета F-16 Block 70.
Първите осем изтребителя се очаква да пристигнат в страната до края на годината и ще бъдат базирани в авиобаза „Граф Игнатиево“. В момента български военнослужещи преминават обучение в САЩ, за да могат да оперират с новите бойни машини. Министър Запрянов се срещна с тях и се запозна с напредъка на подготовката им.
С придобиването на тези изтребители България модернизира военновъздушните си сили и повишава отбранителните си способности в рамките на НАТО, като засилва сигурността на въздушното си пространство.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












