Собствениците на автомобили в района на улица „Александровска“ в Бургас са призовани да преместят превозните си средства още днес, след като Община Бургас въведе временна реорганизация на движението заради провеждането на втория етап от колоездачно събитие от календара на Giro d’Italia.
Ограниченията обхващат уличките около „Александровска“ в участъка между бул. „Сан Стефано“ и ул. „Левски“. Според въведената организация автомобилите ще могат да напускат района след 14:00 часа, но няма да бъде разрешено влизането до приключване на спортното събитие.
От общината уточняват, че в рамките на подготовката екипи ще започнат принудително преместване на неправилно паркирани автомобили. Собствениците ще бъдат информирани за новите локации на превозните си средства. Важно е да се подчертае, че в този случай репатрирането няма да се счита за санкция и няма да се таксува.
Местната администрация отправи официално извинение за причинените неудобства и призова гражданите за съдействие, като подчерта, че временните мерки са необходими за осигуряване на безопасното провеждане на състезанието и движението на участниците.
Като алтернатива за паркиране са обособени безплатни зони по крайните десни ленти на бул. „Сан Стефано“ – в участъка между бул. „Стефан Стамболов“ и ул. „Демокрация“, както и по ул. „Одрин“ между „Трапезица“ и бензиностанция „Лукойл“. От общината призовават шофьорите да се възползват от тях, за да се избегнат допълнителни затруднения в движението.
- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти

- Коцев: Казусът „Баба Алино“ разкрива провал на институциите и заплаха за националната сигурност

- Транспортният сектор готви национален протест на 15 юни












