Все още няма категоричен отговор дали пенсионерите ще получат великденски добавки тази година, заяви социалният министър Борислав Гуцанов. Той подчерта, че решението зависи от събираемостта в бюджета и че лично ще настоява допълнителните средства да бъдат осигурени.
„Хората имат нужда от това. Ще има диалог между политическите партии, аз ще го инициирам“, каза Гуцанов.
Министърът уточни, че средствата не могат да бъдат осигурени чрез промени между двете четения на държавния бюджет за 2025 г. и трябва да се търсят други механизми за финансиране.
Подкрепа за добавките изрази и председателят на Надзорния съвет на НОИ инж. Димитър Манолов, според когото пенсионерите трябва да получат допълнителни средства, за да посрещнат празниците достойно. В същата посока се изказа и председателят на Икономическия и социален съвет Зорница Русинова, като заяви, че е важно всеки нуждаещ се пенсионер да бъде подкрепен.
По въпроса за стабилността на кабинета и отношенията в коалицията Гуцанов беше лаконичен, като подчерта, че трябва да се търси диалог за решаване на проблемите. Що се отнася до евентуални промени в състава на заместник-министрите, темата ще бъде обсъдена на заседание на Съвета за съвместно управление.
- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти

- Коцев: Казусът „Баба Алино“ разкрива провал на институциите и заплаха за националната сигурност

- Транспортният сектор готви национален протест на 15 юни












