Двама служители на Министерството на външните работи (МВнР) са били задържани на границата със Сърбия при опит да пренесат контрабандни цигари със служебен автомобил. Това съобщи вътрешният министър Атанас Илков.
По думите му, сигнал за случая е подаден в края на 2024 г., след което е започнало наблюдение на заподозрените от ГДБОП. На 6 януари служителите са задържани, а в превозното средство са открити цигарите, фигуриращи в сигнала.
„Не става въпрос за организиран канал, а за изолиран случай. Двамата са наблюдавани около 10-15 дни, преди да бъдат задържани“, уточни Илков.
Софийската градска прокуратура е образувала досъдебно производство по случая. Първоначално служителите са били задържани за 24 часа, но по-късно са освободени с по-леки мерки.
МВнР потвърди пред БТА, че двамата служители са привлечени като обвиняеми, а по случая се извършва вътрешноведомствена проверка. От министерството обявиха, че към момента тече разследване под ръководството на СГП и не могат да предоставят допълнителни подробности.
Разследването продължава.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












