Две пътни инцидента с пострадали пешеходци и пътници станаха на 19 февруари в Бургаско.
Първото произшествие е станало около 10:45 ч. на пътя Бургас – Приморско, в района на Аркутино. 60-годишна бургазлийка, шофираща лек автомобил „Хонда Лого“ с несъобразена скорост при зимни условия и обилен снеговалеж, навлиза в насрещното движение в десен завой и се удря под ъгъл в товарен автомобил „Форд Транзит“, управляван от 51-годишен мъж от Елховец. Вследствие на удара пострадал е 76-годишен пътник в лекия автомобил от с. Лозенец, който е с контузна рана на главата. Прегледан е в болница „Сърце и мозък“ и е освободен за домашно лечение.
Вторият инцидент се е случил в 16:35 ч. на ул. „Янко Комитов“ №6 в Бургас, в района на Mall „Галерия“. Автобус „Ютонг“, собственост на „Бургасбус“ ЕООД и управляван от 44-годишен шофьор, рязко спира, при което 65-годишна пътничка пада на пода. Жената е получила контузия на главата, без опасност за живота, и след преглед в УМБАЛ – Бургас е освободена за домашно лечение.
Полицията продължава разследването по двата случая.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












