Лидерът на “ДПС-Ново начало” Делян Пеевски отправи остри критики към правителството и управляващата коалиция в кулоарите на парламента. Според него кабинетът на Бойко Борисов е „престъпен“ и няма да издържи дълго.
„Борисов събира около себе си хора с тежко минало, които крепят престъпния му кабинет. Това, което виждаме днес, е срам за парламента. Надявам се председателката да има смелостта да информира депутатите за внесените документи преди гласуването“, заяви Пеевски.
Той подчерта, че в парламента има хора, обвинявани в купуване на гласове и поръчителство на престъпления. „Ако това са партньорите на ГЕРБ, този кабинет няма никакво бъдеще“, категорично добави лидерът на “ДПС-Ново начало”.
Пеевски не пропусна да отправи критика към депутат от ДПС Джейхан Ибрямов, когото нарече „новият масажист на Борисов“. „Той има нова роля – разтрива го в кабинета му и буквално живее там. Това ли са хората, които трябва да защитават интересите на гражданите?“, попита риторично Пеевски.
В изказването си лидерът на „ДПС-Ново начало“ призова за спешни действия за въвеждането на еврото в България. „Задължително трябва да поискаме конвергентен доклад за членството в еврозоната. Това е най-важното за страната в момента. Ако правителството и министърката на финансите се провалят в тази задача, няма за какво да стоят в тази сграда“, категорично заяви Пеевски.
Критиките му засилват напрежението в парламента, докато опозицията продължава да настоява за прозрачност и отговорност от управляващите.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












