Бургас – В резултат на полицейски действия, служители от Първо Районно управление – Бургас успяха да установят и задържат извършителя на кражбата на сумата от 170 лв. от кафене на бургаската улица «Патриарх Евтимий». Кражбата е осъществена на 15 февруари чрез натиск върху входната алуминиева врата на заведението. Извършителят, 35-годишен бургазлия, е направил пълни самопризнания. Работата по случая продължава и предстои да бъдат установени допълнителни обстоятелства.
Инцидент с пиян шофьор
На 17 март около 13:00 ч., в района пред училище «Георги Бенковски» в бургаския комплекс «Зорница», служители от Пето Районно управление – Бургас спират за проверка лек автомобил «Субару Оутбек» с бургаска регистрация. Автомобилът се управлявал от 41-годишен мъж от Перник, който се оказал неправоспособен, тъй като не притежавал шофьорска книжка. Освен това, при проверката било установено, че шофира след употреба на алкохол с концентрация от 4.33 промила. Водачът отказал да предостави кръв и урина за химичен анализ. Той е задържан за срок до 24 часа и срещу него е образувано бързопроизводство.
Призив към гражданите
Полицията напомня на гражданите за важността от спазване на правилата за безопасност на пътя и предупреждава, че всяко нарушение, свързано с употреба на алкохол или наркотични вещества, ще бъде строго санкционирано.
- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?

- Извънредно! Пожар гори в ж. к. „Славейков“ (СНИМКИ)












