След огромните кратери, които се появиха на автомагистрала „Хемус” в района на Витиня, започва 5-месечен ремонт на виадуктите. Движението между тунелите „Топли дол” и „Витиня” ще бъде двупосочно в едното платно в посока Варна. Ремонтните дейности започват на 34-ия километър от магистралата, както и на още две съоръжения, като авариите бяха установени още през лятото на 2024 година.
„Експертите установиха, че е необходима основна реконструкция, която да обхваща не само платното за движение, но и основната част на съоръженията. Работите ще включват и бетонови дейности, което ще изисква време, особено при зимни условия”, заяви инж. Румен Сечански, директор на Областното пътно управление в София. Той изрази надежда, че ремонтите ще бъдат завършени в рамките на 5 месеца.
Пътните специалисти призовават шофьорите да бъдат внимателни и да следват указанията за безопасност, като се очаква засилено движение по обходни маршрути в района на ремонтните дейности.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












