Кибератака временно спря работата на Единната информационна деловодна система (ЕДИС) на Върховния административен съд (ВАС) и всички административни съдилища в страната, съобщиха от ВАС. Засегнат е и официалният сайт на съда. Атаката е извършена в ранните часове на 27 януари, между 00:00 и 04:00 часа.
И.ф. председател на ВАС Георги Чолаков е създал кризисен щаб, който работи по възстановяването на достъпа до системата. В разрешаването на проблема са ангажирани екипи на отдел „Киберсигурност“ към ГДБОП, като всички институции, свързани със случая, са уведомени.
Кризисният щаб координира усилията си и с 28-те административни съдилища в страната, за да се минимизират последствията от атаката.
ВАС информира, че се предприемат всички необходими мерки за защита на информационните системи и подчертава важността на гарантирането на сигурността в съдебната администрация. Работата по случая продължава.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












