„Идеята за таван на цените никъде не е сработила. Това води до сива икономика. С това предложение в българския парламент искат да скрият неработещите регулатори”. Това заяви депутатът от ПП-ДБ и икономист Мартин Димитров, коментирайки предложението за ограничаване на надценките на хранителните стоки.
По думите му проблемът с високите цени на основни продукти като масло, мляко и яйца се дължи на липсата на конкуренция и слаби контролни органи.
„В страните, където цените са ниски, има конкуренция и работеща икономика. У нас регулаторите като Комисията за защита на конкуренцията (КЗК) и Комисията за защита на потребителите не изпълняват ефективно функциите си. Вместо да налагаме тавани на цените, трябва да стимулираме малките производители”, подчерта Димитров.
Той допълни, че контролът върху цените е неефективен и не решава проблема с инфлацията.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












