81-годишен мъж е станал жертва на брутален грабеж в ловешкото село Лешница, след като двама непознати проникнали в дома му през нощта и го нападнали. По информация от разследването нападателите завързали възрастния човек, а след това претърсили къщата и отнели златни накити и сумата от 600 евро.
След сигнала на място незабавно са изпратени полицейски екипи, които са извършили оглед и са започнали издирвателни действия. По случая е образувано досъдебно производство под наблюдението на Районната прокуратура в Ловеч.
От полицията уточняват, че към момента се работи по всички версии, а самоличността на извършителите все още не е установена. Жителите на селото са силно разтревожени от случилото се, тъй като подобни престъпления в района са рядкост.
Разследването продължава.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












