Легендарната треньорка по художествена гимнастика и хореографка Нешка Робева изнесе последния си спектакъл “Шампионите” в Зала 1 на НДК в четвъртък вечер. Тази вечер отбеляза емоционалния завършек на нейния дългогодишен и вдъхновяващ принос към света на гимнастиката и изкуството.
Събитието събра шампионите в различни области на спорта, като аеробика, естетическа гимнастика, акробатика и мажоретки, които заедно показаха новото лице на съвременния спорт. Въпреки че спектакълът беше кулминация на творческата й кариера, Нешка Робева сподели, че за нея „Шампионът не е привилегия на спорта, а вътрешно състояние на духа”. Тя подчерта, че шампионът е човек, който се изправя пред предизвикателствата на живота, използва трудностите за израстване и намира смисъл в личната трансформация.
След този знаков момент Робева обяви новия си проект — фондацията „Темелите – Левски”, която ще подкрепя талантливи деца в различни области като изкуство, култура, наука и спорт. Тя също планира да напише книга и да създаде фолклорен музей.
Въпреки че нейният спектакъл беше последният в този формат, Нешка Робева ще продължи да оставя следа в много други области, които я вдъхновяват и движат напред.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












