Общинските съветници в Бургас одобриха предложението на кмета Димитър Николов за изготвяне на нов проект, който цели предоставяне на почасови мобилни здравно-социални услуги и телемедицина за нуждаещи се лица с увреждания и възрастни самотни хора. Проектът ще бъде подаден за финансиране по Програма „Развитие на човешките ресурси“ 2021-2027 и ще обхване 312 лица с увреждания и възрастни хора, както и 42 потребители, които ще получават дистанционни услуги чрез телекеър.
Проектът ще продължи и ще подобри предлагането на интегрирани здравно-социални услуги в домашна среда, които досега се предоставяха по проект „Грижа в дома“. В допълнение, ще бъде внедрен иновативен модел за дистанционен мониторинг на здравословния и психосоциален статус на самотноживеещи възрастни и хора с хронични заболявания.
Чрез новия проект ще бъдат осигурени три основни дейности: предоставяне на мобилни здравно-социални услуги, специализирани обучения за екипите и внедряване на иновативни дистанционни услуги чрез телекеър. Изпълнението на проекта трябва да приключи до края на 2026 година, като той ще надгради вече съществуващите усилия за подкрепа на уязвими групи в общината.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












