15-годишно момиче от СУ „Бачо Киро” в град Летница е в болница със счупен нос, след като беше ударено с юмрук в лицето от шестокласник. Инцидентът се случил на 13 февруари по време на междучасие и започнал с разменени обиди между двете деца.
Според разказа на майката на пострадалото момиче, конфликтът е започнал със словесна атака от страна на момчето. Когато дъщеря ѝ го докоснала по рамото, той се обърнал и я ударил силно, което довело до удар на главата ѝ в стената. Медицински екип установил счупени кости на носа и сериозни наранявания, което наложило операция.
От ръководството на училището потвърдиха за инцидента и съобщиха, че са предприети незабавни мерки. Според директора Таня Моврадинова двамата ученици са си разменили обидни думи, след което осмокласничката блъснала момчето, а той отвърнал с удар. Училището е уведомило полицията и Отдел „Закрила на детето”.
„Предстои изготвянето на план за подкрепа на двете деца, с тях ще работят психолог и педагогически съветник“, заяви директорът на учебното заведение. Освен това и двамата ученици ще бъдат включени в извънкласни дейности за превенция на агресията.
Случаят повдига въпроси за насилието в училище и нуждата от засилени мерки за превенция и работа с учениците за по-добра комуникация и разрешаване на конфликти без употреба на физическа сила.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












