Жителите на кюстендилското село Ябълково и околния регион отново излязоха на протест, две седмици след трагичен пътен инцидент, при който автомобил се блъсна в безстопанствени коне. При катастрофата загина 18-годишно момиче, а две жени бяха ранени. Протестиращите настояват за оставката на директора на Областното пътно управление – инж. Юлия Божилова, обвинявайки я в липса на адекватни мерки за обезопасяване на опасния участък.
Недоволните граждани посочват, че на мястото на инцидента липсват основни елементи за безопасност – маркировка, осветление и мантинели. Те твърдят, че Божилова е отхвърлила отговорността на Агенция “Пътна инфраструктура” (АПИ) за случилото се и е отказала да подаде оставка.
Представители на АПИ се срещнаха с протестиращите, но не предоставиха яснота дали е стартирана процедура по освобождаването на Божилова. Те увериха, че на 15 януари ще бъдат обявени резултатите от обследването на пътя, където е станал инцидентът, както и какви мерки ще бъдат предприети. Според АПИ осветлението на пътя ще бъде възстановено, макар че до момента не е било монтирано, тъй като по наредба не се е изисквало.
Междувременно, собственикът на конете, които са причинили катастрофата, е пуснат под домашен арест.
Протестиращите настояват за бързи и решителни действия от страна на институциите, за да бъде предотвратено повторение на подобни трагедии.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












