Днес Софийският градски съд (СГС) ще разгледа мерките за неотклонение на петимата задържани за погрома пред сградите на Европейския парламент и Европейската комисия в София. Случаят е от 22 февруари, когато по време на протест за запазване на българския лев се стигна до напрежение и вандалски действия.
Четирима обжалват постоянния арест
Четирима от обвиняемите обжалват наложената им мярка „задържане под стража“. Петият задържан е непълнолетен и е поставен под надзор на Детска педагогическа стая.
Всички те са обвинени в хулиганство, което се отличава с изключителен цинизъм и дързост.
Протест в подкрепа на задържаните
Преди заседанието на съда поддръжници на партия „Възраждане“ се събраха на протест пред Съдебната палата в защита на обвиняемите. Очаква се решението на съда да предизвика допълнителни обществени реакции.
- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?

- Извънредно! Пожар гори в ж. к. „Славейков“ (СНИМКИ)












