Болницата в Димитровград вече разполага с ново детско отделение, изградено благодарение на дарение от 100 000 лева от семейство, загубило дъщеря си по време на пандемията от COVID-19.
Стойчо и Керка Йотови вземат благородното решение да продадат апартамента си в София и да вложат средствата в помощ на болницата. Първоначално те планирали да дарят сумата за закупуване на медицинска апаратура, но впоследствие се стига до решението за изграждане на ново отделение.
До момента детското отделение се е намирало в отделна сграда, а сега вече е преместено в основния корпус на болницата, където ще предложи по-добри условия за лечение на малките пациенти.
Новото отделение официално започва работа, като след края на грипната епидемия децата от старата сграда ще бъдат преместени в новата. Началникът на отделението изрази дълбока благодарност към семейството за тяхното благородство.
Този жест на състрадание и човечност ще остане жива памет за Антоанета Йотова, чието име ще бъде символ на надеждата за бъдещите поколения.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












