Семейство с три деца беше заснето да извършва кражби в бензиностанция на автомагистрала „Хемус“. На видеоклип, изпратен до NOVA, ясно се вижда как децата избират и вземат различни стоки пред очите на родителите си.
По думите на търговския директор на обекта Емил Иванов, семейството е било засечено за първи път. „На камерата се вижда, че подминават бензиностанцията, но се връщат около 50-60 метра на заден ход по магистралата, за да влязат в обекта“, сподели той.
От ръководството на обекта обаче са се отказали да подават сигнали в полицията. Иванов обясни, че процедурата по подаване на сигнал за кражба на дребни стоки е твърде тромава и неефективна. „Трябва управителят и свидетел от персонала да занесат записите на флаш памет до полицията, след което започва продължително викане за сведения. Чувстваме се като престъпници“, допълни той.
Той отбеляза, че месечните загуби от кражби във всеки обект варират между 150 и 300 лв. Въпреки това многократните опити да се подадат сигнали в миналото не са довели до резултати.
Според Иванов липсата на реакция от страна на органите на реда обезкуражава търговците да търсят защита, когато става въпрос за дребни кражби.
Този случай отново повдига въпроса за адекватността на мерките срещу престъпления от подобен тип и за трудностите, с които се сблъскват търговците в България.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












