Българските бадминтонистки Стефани и Габриела Стоеви се класираха за втория кръг на двойки жени на престижния турнир “World Tour Super 1000” в Бирмингам (Англия), който е с внушителен награден фонд от 1 450 000 долара.
Сестрите Стоеви показаха отлична форма и надделяха категорично над представителките на Тайван Хуи Чин Чан и Тун Чин Ян с 21:14, 21:11 за едва 32 минути. Българките доминираха напълно в мача и не оставиха шанс на съперничките си.
Следващото предизвикателство – световните №3
В битка за място на четвъртфиналите Стефани и Габриела ще се изправят срещу третите поставени в основната схема Нами Мацуяма и Чихару Шида (Япония). Японките са номер 3 в световната ранглиста, докато българските състезателки заемат 12-ата позиция.
Двубоят ще бъде сериозно изпитание за сестрите Стоеви, но с оглед на силната им игра до момента, те имат шанс да продължат напред в турнира.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












