В сградата на Министерския съвет днес от 17:00 часа ще се проведе среща между представители на търговските вериги и държавни институции, посветена на мерките за овладяване на ценовия натиск и повишаване на прозрачността в ценообразуването.
Събитието е част от правителствения подход за противодействие на нелоялни търговски практики и за защита на българските производители, както и на качеството на предлаганите хранителни стоки.
В публично разпространената информация като домакин е посочен Румен Радев, но следва да се отбележи, че той е държавен глава, а изпълнителната власт и провеждането на подобни срещи по принцип са в компетенциите на Министерския съвет и правителството.
Очаква се разговорите да засегнат конкретни механизми за контрол върху цените, както и възможности за по-голяма предвидимост на пазара в условията на засилена инфлационна чувствителност в сектора на търговията с храни.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












