Софийската районна прокуратура повдигна обвинение на тримата младежи, нападнали 29-годишен мъж в подлеза на НДК в София. Инцидентът се е случил в четвъртък около 13:30 ч., когато задържаните – 17-годишният К.П., 21-годишният Ц.Д. и 27-годишният Й.К., са започнали да удрят пострадалия с ръце и крака в лицето и тялото. Жертвата е претърпяла лека телесна повреда.
Нападението е извършено по хулигански подбуди на публично място, в присъствието на свидетели, и без личен мотив, като агресията е демонстрирала безнаказаност и пренебрежение към обществените норми. Обвиняемите са удряли пострадалия без да бъдат провокирани от него, съобщават властите.
Полицията разследва случая, като се изяснява поводът за нападението, тъй като пострадалият обяснил, че не познава агресорите. Тримата обвиняеми са задържани за срок от 48 часа, като всички те имат криминално минало.
Предстои искане в съда за определяне на мярка за задържане под стража спрямо нападателите.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












