От 16 януари в Хасково влизат в сила противоепидемични мерки заради увеличената заболеваемост от грип и остри респираторни заболявания. Областта е първата в страната, която предприема подобни действия.
Съгласно решенията на Областния оперативен щаб, се спират профилактичните прегледи на деца и бременни жени, както и временно се ограничават имунизациите, реимунизациите и свижданията в болници и социални заведения.
В детските градини и училищата се въвежда строг сутрешен филтър – няма да бъдат допускани болни деца и служители. Освен това ще се засилят мерките за дезинфекция и проветряване на помещенията.
Според данни на Регионалната здравна инспекция, заболеваемостта в областта е най-високата в страната – 282.18 на 10 000 души. Най-засегната е възрастовата група до 18 години.
„В последните дни наблюдаваме увеличаване на броя на болните, като част от тях са с положителни тестове за грип. Препоръчвам въвеждане на строги мерки при по-нататъшно нарастване на заболеваемостта“, коментира д-р Николай Колев.
Учениците засега остават на присъствено обучение, но се следи броят на отсъстващите поради болест. Към момента отсъствията са 9.84%.
Хасково въвежда противоепидемични мерки заради повишена заболеваемост от грип
От 16 януари в Хасково влизат в сила противоепидемични мерки заради увеличената заболеваемост от грип и остри респираторни заболявания. Областта е първата в страната, която предприема подобни действия.
Съгласно решенията на Областния оперативен щаб, се спират профилактичните прегледи на деца и бременни жени, както и временно се ограничават имунизациите, реимунизациите и свижданията в болници и социални заведения.
В детските градини и училищата се въвежда строг сутрешен филтър – няма да бъдат допускани болни деца и служители. Освен това ще се засилят мерките за дезинфекция и проветряване на помещенията.
Според данни на Регионалната здравна инспекция, заболеваемостта в областта е най-високата в страната – 282.18 на 10 000 души. Най-засегната е възрастовата група до 18 години.
„В последните дни наблюдаваме увеличаване на броя на болните, като част от тях са с положителни тестове за грип. Препоръчвам въвеждане на строги мерки при по-нататъшно нарастване на заболеваемостта“, коментира д-р Николай Колев.
Учениците засега остават на присъствено обучение, но се следи броят на отсъстващите поради болест. Към момента отсъствията са 9.84%.
Мерките ще бъдат преразглеждани в зависимост от развитието на ситуацията.Мерките ще бъдат преразглеждани в зависимост от развитието на ситуацията.
- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?

- Извънредно! Пожар гори в ж. к. „Славейков“ (СНИМКИ)












