Шофьор, който не се е подчинил на полицейска проверка в района на Ябланица, е избягал от органите на реда, но е катастрофирал сам в стълб. Инцидентът е станал на 7 януари по главния път София – Варна, когато младият мъж, на 21 години, не спрял по сигнал със стоп-палка. След като не се поддал на полицейската проверка, той отклонил посоката си и поел по пътя за Луковит, където катастрофирал.
Въпреки силния удар и избухналите пламъци, шофьорът успял да излезе от колата невредим. При направената му проверка за наркотици е установено, че шофира под въздействието на амфетамини и метамфетамини. Мъжът е задържан за 24 часа и предстои да бъдат предприети допълнителни действия по случая.
Предстои разследване, което да установи всички обстоятелства около инцидента и поведението на шофьора.
- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти

- Коцев: Казусът „Баба Алино“ разкрива провал на институциите и заплаха за националната сигурност












