Софийският районен съд остави в ареста 24-годишния шофьор, който помел автомобил след преследване с полицията в София. Решението беше взето по искане на Софийската районна прокуратура. Обвиняемият беше задържан за срок до 72 часа и привлечен към наказателна отговорност за създаване на сериозен инцидент по време на опит за бягство от полицейска проверка.
Инцидентът се случил на 23 февруари, около 23:35 ч., когато полиция подала светлинен и звуков сигнал за спиране на автомобила, управляван от 24-годишния мъж. Вместо да спре, той се опитал да избяга, но по време на гонката катастрофирал с друг автомобил на кръстовището на бул. „Тодор Александров“ и ул. „Средна гора“.
Проведената проверка показала, че обвиняемият е шофирал с висока концентрация на алкохол в кръвта – 2.34 промила, както и след употреба на кокаин и метамфетамин.
Срещу него е започнало досъдебно производство за противозаконно възпрепятстване на орган на властта и управление на моторно превозно средство след употреба на алкохол и наркотични вещества. Разследването по случая продължава, а съдебният процес ще установи по-нататъшната правна отговорност на обвиняемия.
- Международен фестивал на уличните изкуства превзема Царево с карнавали, цирк и приказни спектакли

- Скандал в Лесново: Мъж премаза детско колело с автомобила си след спор за череши/кадри/

- Си Дзинпин и Ким Чен-ун демонстрираха единство: Пекин и Пхенян говорят за „вечна и неразрушима“ дружба

- Георги Кандев напуска МВР, Демерджиев отхвърли твърдения за натиск

- Правителството и търговските вериги стартират инициативата „Кошница с грижа“ за по-достъпни хранителни продукти












