На бургаската улица „Владимир Вазов“, в близост до бензиностанция „Би-ойл“, полицаи от Първо Районно управление – Бургас се опитали да спрат лек автомобил „Хюндай Соната“ със софийска регистрация. Водачът на автомобила обаче игнорирал полицейските разпореждания и продължил движението си, предизвиквайки кратко преследване.
След гонката шофьорът загубил контрол над превозното средство и самокатастрофирал на кръстовището на улиците „Омуртаг“ и „Петър Берон“.
Установено е, че зад волана е бил 19-годишен мъж от село Равнец. При проверка с дрегер е установено, че младият шофьор е управлявал автомобила с 1.78 промила алкохол в кръвта.
Водачът е задържан за срок от 24 часа, а автомобилът е иззет от органите на реда. По случая е образувано бързо производство.
Инцидентът подчертава сериозните рискове от шофиране в нетрезво състояние и необходимостта от стриктно спазване на полицейските разпореждания.
- Извънредно: Тежката катастрофа край Челопеч взе поредна жертва

- Кметът Димитър Николов призова: Моля, тийнейджърите от инцидента с автобуса, да се свържат с мен!

- ЕКСКЛУЗИВНО: Река Черна отново преля, тече евакуация в с. Тича

- Като във филм: Мъж се опита да похити автобус, заплаши пътниците и шофьора със саморазправа

- Ударна помощ! НАТО готви нови €70 милиарда в подкрепа на Украйна?












